Dikkat: Grip olmadan aşınızı yaptırın!
Başkan Doğruer’den Sporcu Kızlara Destek
Rasime Şeyhoğlu sonsuzluğa uğurlandı

Kuzey rüzgarı

İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, hafta sonu mesaisini kentin kuzeydeki ilçelere ayırdı. Dikili, Kınık ve Bergama’yı ziyaret eden Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları denetleyip 38 yıl sonra suya kavuşan köylülerin sevincine ortak oldu.
Bu haber 2013-09-23 11:34:55 eklenmiş ve 1237 kez görüntülenmiştir.

 

Bütünşehir Yasası ile birlikte 2014 Mart seçimlerinden sonra Büyükşehir sınırlarına dahil edilecek ilçeleri ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; Kiraz, Beydağ, Ödemiş ve Tire’den sonra bu kez rotasını kuzeye çevirdi. Dikili, Bergama ve Kınık’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aziz Kocaoğlu’na, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel de eşlik etti.

Başkan Kocaoğlu’nun ilk durağı Dikili’nin Eski Uzunburun köyü oldu. Su olmadığı için 1976 yılında terk edilen köyde tamamlanan sondaj çalışmaları nedeniyle düzenlenen kutlamaya katılan Kocaoğlu, kuyulardan suyun çıkış anında yaşanan bayram coşkusuna da ortak oldu. Mart ayını beklemeden yeni bağlanan 9 ilçede çalışmalara başladıklarını ifade eden Kocaoğlu, İzmir’in diğer ilçelerinde ne varsa yeni bağlanan ilçelere de aynı hizmetleri getireceklerini söyledi.

Ulaşıma formül

Ulaşım sorunlarını dile getiren vatandaşlara, yeni bir ulaşım formülü üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Hem taşımacılık yapan kooperatifleri mağdur etmeyecek hem de vatandaşa ucuz, konforlu ulaşım sağlayacak, ESHOT fiyatlarına bir yakın çalışma yapıyoruz” dedi. Dikili’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kocaoğlu’nun önünü kesen vatandaşlar, yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Dikili Belediye Başkan Vekili Yusuf Altıparmak da, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye getirdiği hizmetlerden ve verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İnançla, sebatla..

Başkan Kocaoğlu’nun Dikili’den sonra ikinci durağı Kınık oldu. Ova yollarında yapılan çalışmaları inceledikten sonra Kınık Belediyesi’ne geçen Başkan Kocaoğlu, burada muhtarlar ve vatandaşların isteklerini dinledi. Zaman kazanmak için 2014 Mart seçimlerinden sonra başlayacak yasal süreyi beklemeden yeni bağlanan ilçelerde çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, “İlk önce acil yapılacak işlere öncelik verdik. 9 ilçenin her türlü ihtiyacını karşılayacak güçteyiz. Sizlerin isteklerini dinlemek için buradayız. Arıtma, su ve kanalizasyon şebekesi İZSU tarafından projelendirilip hayata geçirilecek. 2004 yılında Büyükşehir Belediyesi sınırlarına 10 ilçe dahil edilmişti. Oralarda çalışmaları tamamladık. Şimdi yeni bağlanacak 9 ilçede çalışmalara başladık. İnandıktan sonra yapılamayacak iş yok. İnançla, sebatla çalışarak, birlik beraberlik ve iyi niyet içinde birbirimizi görürsek her şeyin üstesinden geliriz” diye konuştu. Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya da Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü yanlarında hissettiklerini belirterek Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti. 

Belediye ziyaretinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ile birlikte kahvehanede vatandaşlarla çay içen Başkan Kocaoğlu, burada da yöre halkının isteklerini dinledi.

Başkan Kocoğlu’nun son durağı Bergama oldu. Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını inceleyen Aziz Kocaoğlu, burada da vatandaşlarla bir araya gelip isteklerini dinledi.

ETİKETLER : Bergama Haber bergama haberleri son dakika bergama son dakika bergama haberleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Ege Haber | Bergama Haber - Çandarlı - Zeytindağ - Şakran - Dikili
© Copyright 2013 Medyapol Ajans Haber ve Reklam Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Yazılım: GaziSoft Tasarım: Medyapol Ajans
Yeni Ege Şehirleri
Bergama
Kınık
Aliağa
Yeni Şakran
Çandarlı
Dikili